Realizacja projektu w naszej szkole

Projekt

W naszej szkole od początku września dla 59 chętnych uczniów organizowane są dodatkowe zajęcia i wycieczki. Wszystko dzięki projektowi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020, w którym szkoła wzięła udział. Zajęcia w szkole mają na celu kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych i przyrodniczych z wykorzystaniem nauczania opartego na metodzie eksperymentu oraz rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy. Zajęcia pozaszkolne mają na celu rozbudzenie w dziecku zainteresowań. Uczniowie na tych zajęciach odwiedzą Gostynińsko – Włocławski Park Krajobrazowy Zielona Szkoła w Goreniu Dużym, Ogród Edukacyjny „Rycykowy Zakątek” w Kowalu, „Młyn Wiedzy” i Planetarium, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika oraz Ogród zoobotaniczny w Toruniu.