Pilny komunikat w sprawie zdalnego nauczania

Szanowni Państwo,

W związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 nauczyciela, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie zwrócił się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Aleksandrowie Kujawskim oraz organu prowadzącego o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć stacjonarnych i przejście na kształcenie na odległość w Publicznej Szkole Podstawowej w Sędzinie.

Po wyrażeniu zgody przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim oraz organ prowadzący szkołę w dniach od 20.10.2020 r.  do 23.10.2020 r. (włącznie) przechodzimy na kształcenie na odległość. Dzień 19.10.2020 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych zarządzeniem dyrektora szkoły.

Nauczanie zdalne odbywać się będzie na zasadach obowiązujących w ubiegłym roku szkolnym, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć lekcyjnych.

Przypominam wszystkim Państwu, że szkoła dysponuje sprzętem komputerowym dla uczniów, którzy mają problemy z dostępem do kształcenia na odległość.

Jednocześnie informuję, że dla dzieci oddziału przedszkolnego i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie, których rodzice/prawni opiekunowie nie mogą zapewnić opieki, w oddziale przedszkolnym i szkole zorganizowane będą zajęcia  opiekuńczo-wychowawcze. Autobus szkolny w tym dniu będzie jeszcze kursował zgodnie z rozkładem jazdy.

Podjęte działania mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieci, uczniów oraz wszystkich pracowników wraz z osobami pozostającymi we wspólnym gospodarstwie domowym.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie