Ostatki

Kujawska tradycja „chodzenia z kozą” ma kilkadziesiąt lat. Korowód przebierańców podążał od chałupy do chałupy, bawiąc swoimi występami poszczególnych domowników. Na szczęście tradycja przetrwała do dziś. W naszej szkole chodzenie z kozą ma miejsce od kilku lat w ostatki. Tak też było 28 lutego 2017roku, kiedy przebierańcy z naszej szkoły odwiedzili wszystkie klasy z gabinetem dyrektora na czele.

Było dużo śmiechu, radości i czasami strachu bo maszkary zwierzęce, jak: koza, bocian, koń bodły i skakały. Magiczny sens obyczaju dopełniały głośne dzwonki i gwizdki, mające odpędzić wszelkie zło, a szczególnie zimę, porę nieprzychylną człowiekowi oraz muzyka dzięki której wszyscy świetnie się bawili. Z kozą w naszej szkole chodzili uczniowie z klasy III, V i II: Jakub Grundkowski, Michalina Grzegórska, Mateusz Mrówczyński, Miłosz Puchalski, Zuzanna Łukowiak, Klaudia Banasiak, Julia Nowak i Kacper Burzyński.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

zobacz fotogalerię