Wizyta u dentysty

W naszej szkole systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, myją zęby po drugim śniadaniu oraz nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.
   W ramach realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”, dnia 22.05.2017r. dzieci odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani stomatolog przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „sztucznej szczęki”.  Po czy zaprosiła każde dziecko mogło usiąść na fotelu, na którym leczy się zęby i dokonała przeglądu uzębienia przedszkolaków. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani pielęgniarki naklejkę „Dzielny pacjent”, gdyż wszyscy siedzieli na fotelu z  uśmiechniętą buzią.

zobacz fotogalerię