Marzec Miesiącem Matematyki

W miesiącu marcu króluje matematyka. W związku z tym cała szkoła została obklejona materiałami dydaktycznymi – fiszkami związanymi z matematyką. Uczniowie klas bawili się układając chińską układankę TANGRAM, a   9 marca uczniowie  klas IV-VI obchodzili Dzień Statystyki, spisując: Ilu uczniów jest obecnych w szkole? Ilu nieobecnych?, Ilu uczniów ma jaki kolor oczu? Itp.  Wszystkie dane przedstawili na wykresach słupkowych, które to można obejrzeć na korytarzach szkolnych. Natomiast 14 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki , którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Dzień Matematyki był obchodzony po raz 4 w Polsce, w tym roku pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem tego dnia jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. W tym dniu uczniowie w grupach brali udział w konkursie rozwiązując zadania. W każdej grupie byli zwycięscy, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez: Sklep „ElektroHandel”, Sklep AgroFarb, oraz firma budowlana ARKANT z Radziejowa. Kolejnym konkursem, w którym brało 17 uczniów z klas II-III był Międzynarodowym Konkurs Matematyczny KANGUR, który odbył się 16 marca 2017r. Czekamy na wyniki, które będą pod koniec maja.

B. Kurant

zobacz fotogalerię