Wycieczka do Szymbarka

Uczniowie klas II- VI wyruszyli 31 maja 2017r na Kaszuby. Spod szkoły wyjechali wczesnym rankiem by dotrzeć do Muzeum Hymnu Narodowego, które znajduje się w domu rodziny Józefa Wybickiego w Będominie. W muzeum dzieci uczestniczyły w lekcji pt.: „Polskie symbole narodowe”, podczas której poznały historię Mazurka Dąbrowskiego. Kolejną atrakcją był pobyt w Szymbarku. Zwiedzali tam Centrum Edukacji i Promocji regionu, gdzie na samym wejściu zobaczyli Statuę Świętowida Kaszubskiego w kształcie odwróconego drzewa. Następnie Dom Sybiraka i Powstańca Polskiego, Bunkier Gryfa Pomorskiego, gdzie przeżyli prawdziwy nalot. Zobaczyli również Największy Fortepian Świata, najdłuższą deskę świata oraz stół noblisty przy którym może usiąść około 240 osób. Następnie przyszedł czas na największą atrakcję wycieczki, którą był Dom do Góry Nogami, gdzie przeżyli niezapomnianą przygodę. Wchodziło się do niego przez okno szczytowe, a wyposażenie było przymocowane do sufitu po którym się spacerowało. Najzabawniejsze było jednak to, że  trudno było utrzymać równowagę i z trudem przychodziło utrzymanie wyprostowanej pozycji. W godzinach popołudniowych uczestnicy udali się na wieżę widokową w Wieżycy, z której roztacza się piękna panorama Kaszub aż po Zatokę Gdańską. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu późnym popołudniem.

zobacz fotogalerię